Sprzątanie po remoncie – samemu, czy z ekipą sprzątającą?

Remont mieszkania, jak również remont domu, choć z jednej strony cieszy, z drugiej zmusza do stanięcia twarzą w twarz z bałaganem po jego zakończeniu. Jest to ciężka praca, która nie ogranicza się często do jednego dnia, lecz wymaga znacznie więcej czasu oraz działania od rana do wieczora, zwłaszcza w przypadku sprzątania domu. Zazwyczaj konieczność posprzątania spędza sen z powiek domownikom, choć przecież niekoniecznie trzeba porządkować wszystko samodzielnie.

Po zakończonych pracach remontowych, niezależnie od tego czy był to remont kompleksowy, czy kładzenie podłogi, czy malowanie lub tapetowanie kurz unosi się wszędzie oraz osiada na wszystkim. Umycie podłogi jeden raz to za mało, gdyż kurz wraca i wydaje się, że nie zniknie przez najbliższe lata. Jeżeli sprzątasz samodzielnie najlepiej rozpocząć ścieranie kurzu od góry do dołu. Dzięki temu kurz zacznie spadać na dół, zamiast unosić się do góry i ponownie zabrudzać przestrzeń. Jednocześnie przydatny jest odkurzacz z dużą mocą oraz długą rurą z wymiennymi końcówkami. Wtedy udaje się zebrać kurz z sufitu i wszystkich kątów. Usuwanie kurzu powinno mieć miejsce jeszcze przed myciem na mokro, w przeciwnym razie wróci on na swoje miejsce. Gdy przychodzi nam sprzątać samodzielnie, warto jeszcze przed remontem pomyśleć o przyszłych porządkach, zakrywając wszystko, co można folią. To ułatwi doprowadzenie mieszkania do porządku.

Gdy czujemy, że sprzątanie po remoncie nas przerasta, wówczas możemy rozważyć skorzystanie z usług ekipy sprzątającej. Firma sprzątająca Wrocław to prawdziwe błogosławieństwo, zwłaszcza jeśli metraż do uporządkowania jest ogromny. Taka ekipa to grupa prawdziwych profesjonalistów, którzy wiedzą jak szybko radzić sobie z bałaganem. Wystarczy zdecydować się na usługi i podpisać umowę, a firma zacznie działać. Korzystając z takich usług ma się pewność nie tylko szybkości, ale i jakości wykonania. Pracownicy sprzątający używają odpowiednich narzędzi, podręcznych maszyn oraz środków czyszczących znacznie skuteczniejszych od tych, posiadanych we własnej łazience.

Wróć na stronę główną
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ