Kofeina – praktyczne zastosowanie w sprzątaniu

Większość osób wyrzuca fusy pozostałe na dnie filiżanki po wypiciu kawy, nie przypuszczając nawet, jak wiele praktycznych zastosowań mogą mieć podczas sprzątania domu. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu zaczną lepiej je wykorzystywać.

Usuwa pchły z sierści zwierząt domowych

Pchły stanowią częsty problem występujący u swobodnie wychodzących zwierząt domowych. Próba pozbycia się z ich z sierści zwierzaka nastręcza sporych problemów. Choć w specjalistycznych sklepach zoologicznych można bez problemu dostać preparaty przeciwpchelne, nie są one najtańszym i najbezpieczniejszym – z punktu widzenia zdrowia zwierzaka – rozwiązaniem. Znacznie lepsze mogą okazać się zwyczajne fusy z porannej kawy, które skutecznie odstraszają insekty żerujące w sierści zwierząt domowych. Fusy wystarczy wetrzeć w sierść zwierzaka, następnie spłukać i pozwolić skórze naturalnie wyschnąć. Stosowanie fusów, oprócz działań przeciwpchelnych, może pozytywnie wpłynąć na kondycję sierści pupila. Należy jednak pamiętać, że zwierzę w żadnym wypadku nie powinno jeść fusów – mogą się one okazać dla niego szkodliwe. Służą one jedynie do zewnętrznego stosowania.

Neutralizuje nieprzyjemne zapachy

Fusy z kawy zawierają azot, który pomaga wyeliminować nieprzyjemny siarkowodór z powietrza. Tym samym mogą one pomóc w absorpcji i eliminacji przykrych zapachów. Miseczka wypełniona kawowymi fusami, umieszczona w lodówce, może pomóc w neutralizacji intensywnego zapachu żywności. Kawa świetnie pochłonie zapachy, pozostawiając lodówkę przyjemnie świeżą.

Ułatwia pozbycie się mrówek

Jednym z pierwszych symptomów nadejścia wiosny jest pojawienie się mrówek w domu. Aby usunąć niepożądanych gości, warto suchą, używaną kawą posypać problematyczne obszary. W przypadku, gdy mrówki zrobiły niespodziankę w postaci dużego mrowiska w ogrodzie, można na nie wylać po prostu dzbanek świeżo zaparzonej kawy.

Pozwala pozbyć się intensywnych zapachów z dłoni

Gotowanie ma wiele zalet, jednak wiąże się też z zasadniczą wadą w postaci szybkiego przenikania intensywnych zapachów wprost na skórę. Skutecznym wyjściem z sytuacji jest garść zużytych fusów, które można chwilę potrzymać w dłoniach, przetrzeć nimi skórę, a następnie spłukać. Po aromacie czosnku czy łososia nie będzie ani śladu.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ